c64unit w wersji beta już niebawemDrukuj stronę

2017-07-09
Jak obiecaliśmy, zamierzamy w tym roku wydać c64unit, uniwersalny framework testów jednostkowych dla Commodore 64. Postanowiliśmy pójść krok dalej, i już niebawem c64unit będzie dostępny dla każdego cross-assemblera!

Obecnie, supportowane cross-assemblery to 64tass, KickAssembler i DASM. Możliwe jest wykonywanie asercji na zbiorze danych, wykonywanie asercji na flagach, lub mockowanie method! A to wszystko będzie łatwe do zainstalowania i pracy przy użyciu zaledwie kilku linii kodu testowego.

Myśl o frameworku testów jednostkowych pojawiła się podczas prac nad algorytmem A*, który powstawał do gry Steel Duck. Brakowało mi jakiegokolwiek poziomu pewności, że w trakcie dokonywania zmian algorytmu, wciąż będzie działał on prawidłowo dla różnych przypadków, i czy uda mi się wychwycić wyjątki! Jako, że framework okazał się niezwykle przydatny, pomyślałem, że byłoby to bardzo przydatne narzędzie dla każdego. Skupiłem się więc nad poprawieniem jego wszechstronności i uczynieniem go bardziej przyjaznym użytkownikowi... oraz co równie ważne, także użytecznym dla różnych cross-assemblerów. I pomysł ten zdał egzamin.

Zaniedługo więc Commocore zamierza wydać wersję beta. Wasza opinia na temat działania owego frameworka będzie dla nas bardzo ważna.

Obywatele Świata, komodorujcie się!

Copyright © 2011-2020 Commocore.
All rights reserved.