RepozytoriumDrukuj stronę

O Repozytorium
Będąc jednym z najistotniejszych aspektów Commocore, miejsce to powstało z myślą o projektach open source związanych z Commodore 64, nad którymi pracujemy i chcemy udostępnić dla całej społeczności.

Znajdziesz tu przydatne biblioteki, schematy PCB, przewodniki, filmy, linki i porady z serii "spraw by Twoje życie z kodem było prostsze". Wszystko za darmo do dowolnego użytku, i repozytorium wciąż rośnie!
To repozytorium zawiera przykładowy kod dla interfejsu WiC64, który w prosty sposób jest w stanie połączyć Commodore 64 z WiFi. Przykładowy kod używa także biblioteki 6502 JSON Parser, która parsuje obiekt JSON zwrócony z zapytania do API gry CommodoRex.
Testuj kod w cross-assemblerze, który preferujesz. Asercje, zestawy danych, mocking metod, wszystko czym są testy jednostkowe. Ulepsz swój kod, i po prostu ciesz się tworzeniem!
Petscii jest małą bilbioteką PHP, która konwertuje tekst to standardu PETSCII. Dzięki tej bibliotece możesz sprawić, by Twoja strona internetowa była kompatybilna z przeglądarkami dostępnymi na Commodore 64 / 128 podłączonego do internetu przez jeden z dostępnych kartrydży, np: 64NIC+, The Final Ethernet, RR-Net lub inny. Możesz także serfować używając emulatora.
Algorytm szukania najkrótszej trasy napisany w asemblerze 6510 (wersja 8-bitowa dla Commodore 64) bazujący na algorytmie A* (A-star).
Biblioteka 6502 JSON Parser umożliwia parsowanie obiektów JSON. Napisana została w assemblerze 6502 dla Commodore 64, lub innej dowolnej maszyny 8-bitowej wyposażonej w procesor 6502/6510.
W tym repozytorium znajdziesz kilka przydatnych ułatwień i konfiguracji jak zorganizować swoje środowisko deweloperskie w edytorze Notepad++, szczególnie gdy używasz cross-assemblera 64tass, choć nie tylko...
Rozwiązanie klienta HTTP dla kartrydży ethernetowych typu RR-Net. Surfowanie po sieci na Twoim Commodore 64? Czemu nie?!
Eksperymentalny algorytm szukania najkrótszej drogi napisany w asemblerze 6510 (wersja 8-bitowa dla Commodore 64).
Copyright © 2011-2024 Commocore.
All rights reserved. Polityka prywatności