MeonlawelDrukuj stronę

Przenikliwy chłód zmrozi krew w Twoich żyłach. Meonlawel to piękna gra przygodowa typu role-playing, z wampirami w roli głównej.

Szczegóły

Komputer: Commodore 64/128
Gatunek: cRPG
Kompatybilna z PAL/NTSC
Gra na jednego gracza
Zapis stanu gry na dyskietce
Demo

Brak wersji demo
Meonlawel (► wymowa: /meonlavel/) jest grą cRPG dla komputerów Commodore 64. Możliwa jest oczywiście także gra na emulatorach takich jak Frodo, Vice czy CCS64 itp.

Cel gry

Postanowiłeś pomścić śmierć swego ojca w krainie Meonlawel, gdzie jego oczy zaszły mgłą a serce zamieniło się w lód. Oto kraina nocy, ziemia żywiąca się agonią. Zdominowana jest przez wampiry, zarówno przez zwierzęce jak i ludzkie. Wyssano z nich ostatnią kroplę krwi. Zostali przemienieni i teraz nieustannie jej pragną. Nawet jeśli pogłoski o antidotum są prawdą, srebrny miecz mimo wszystko zdaje się być najpewniejszym wybawieniem.

Bądź ostrożny, gdy bowiem przeobrazisz się w wampira, cel Twojej drogi ulegnie zmianie, i styl życia no cóż... też.

Szczegóły

 • Nieliniowa rozgrywka
 • Gra nastawiona na eksplorację świata
 • Po ugryzieniu przez istotę wampiryczną masz jeden dzień by zażyć antidotum, jeżeli nie uda ci się, przejdziesz na stronę ciemności, unikać będziesz światła i zmuszony będziesz wysysać krew. Otrzymasz za to dar latania.
 • Dzień, noc, poranek i zmrok - także jako graficzna reprezentacja
 • Grafika Hi-Res (bitmapa)
 • Wiele broni i zbroi
 • Różnorodność przeciwników
 • Zapisywanie stanu gry w gospodzie lub za pomocą magicznych skryptów
 • Walki w systemie turowym
 • Wiele ukrytych przedmiotów to zdobycia, które będziesz mógł zarejestrować przez stronę internetową
 • Słownik z pojęciami, który będzie powiększał się w trakcie przygody
 • Dodatkowe grafiki w trakcie gry
 • Wydanie na kartrydżu oraz w wersji cyfrowej (możliwy do uruchomienia na każdym emulatorze C64)
 • Książeczka z dodatkami i audio CD z muzyką z gry
 • Dużo dobrego humoru, głównie czarnego!

Prace nad tą grą wciąż trwają, wersja demo nie jest dostępna.

Zostań członkiem Meonlawel dev insider już dziś

By śledzić szczegółowo postępy nad grą (także za kulisami), mieć możliwość otrzymywania i wysyłania prywatnych wiadomości oraz dostęp do eksluzywnych materiałów dostępnych tylko dla subskrybentów, dołącz do Meonlawel dev insider na ko-fi: https://ko-fi.com/commocore/tiers (dostępny jedynie w wersji angielskiej).

W ten sposób bezpośrednio możesz wesprzeć pracę nad tą grą.

Obecny status

Przepisywanie głównego silnika z Basica do asemblera zostało już ukończone. Dzięki niesamowitej potędze asemblera, zostały dodane nowe elementy. Ten projekt pochłonie jeszcze mnóstwo czasu - wiecie, to jeden z tych długofalowych, nieśmiertelnych projektów.


Status z kwietnia 2024: Prace nad lokacją cmentarza, budowa pierwszych fragmentów fabuły.

Status z kwietnia 2023: Trwają prace nad pierwszą wersją demo zawierającą pełną interakcję z czarami, kupowaniem ekwipunku, podnoszeniem poziomu doświadczenia i dodaniem pierwszych questów.

Status z lutego 2022: Reorganizacja pamięci przez wprowadzenie swap modules i packages, obecnie prace nad możliwością rzucania magicznych czarów na przeciwników lub drużynę gracza i kilkoma animacjami czarów

Status z maja 2021: Dodana procedura zadawania pytań przez NPC i odpowiadania na nie, cache'owanie okien dialogowych, podstawowa procedura dodawania przedmiotów do inwentarza

Status z grudnia 2020: Prace nad inwentarzem i używaniem przedmiotów podczas wędrówki oraz podczas walki turowej.

Status z sierpnia 2020: Prace nad generatorem lokacji, ostatniej brakującej części wspomnianego w aktualnościach pierwszego kamienia milowego.

Status z lipca 2020: Podstawowa walka turowa została zaimplementowana, z prawie dokończonymi grafikami postaci włącznie oraz prostą mechaniką przeciwników. Poziom z lasem został dodany. Ostatnie 3 tygodnie spędzone zostały nad grą Bring back my bones 4k zgłoszoną do konkursu Reset 64 'Craptastic' 4k game competition. Następnym krokiem jest praca nad generatorem poziomów bazowanym na wartości ziarna (seed). Dodatkowo, opcja łączenia łańcuchów AND (oraz) z OR (lub) została dodana do procedur poziomów z kilkoma fixami błędów, które przyczyniają się znacząco do elastyczności definiowania logiki poziomów.

Status ze stycznia 2020: Kontynuacja prac nad systemem walki turowej. Gra została przeniesiona na cartridge. Wczytywanie lokacji, zmiana pory dnia, efekt deszczu i animacje. Projekt doczekał się także praktycznie gotowego już edytora plansz. Prace trwają!

Devlog 019


Devlog 018


Devlog 017


Devlog 016


Devlog 015


Devlog 014


Devlog 013


Devlog 012


Devlog 011


Devlog 010


Devlog 009


Devlog 008


Devlog 007


Devlog 006


Devlog 005


Devlog 004


Devlog 003


Devlog 002


Devlog 001

Copyright © 2011-2024 Commocore.
All rights reserved. Polityka prywatności