Meonlawel w asemblerzeDrukuj stronę

2015-09-16
Od miesiąca trwają prace nad przepisywaniem kodu gry Meonlawel z Basica na asembler. Efekty są rewelacyjne! Tryb graficzny plansz został podniesiony ze znakowego Hi-Res do bitmapowego Hi-Res. Oznacza to, że design plansz jest jeszcze bogatszy.

Na razie prace trwają na pierwszym screenie z domem i mostem. Stare screenshoty możecie podglądnąć tutaj. Dodanych zostało kilka smaczków takich jak: animowana woda, zmieniony wygląd drogi (wcześniej była całkowicie czarna, teraz znajdują się na niej kamienie), zostały dodane kompletnie nowe okna dialogowe z czcionką (która został zaprojektowana kiedyś do intra, teraz jednak zostanie zastosowana w całym systemie gry). Pracowałem też nad zmianą duszka głównego bohatera i animacją jego ruchów. Masa podjętych decyzji i kompromisów odnośnie zmiany wyglądu. I przy tym niezła frajda!

Jak na razie, wyrenderowane i wyświetlone mogą być cztery pory dnia (poranek, dzień, zmierzch i noc) - i to działało już w wersji napisanej w Basicu, ale napisałem do tego lepsze narzędzie o nazwie "Bite Mapper". Tak, "Bite" (z ang. ugryźć) nie jest przypadkowe jak pewnie dobrze wiecie. Narzędzie to ekstraktuje bitmapę i renderuje przejścia między kolorami. Przepisałem także silnik procedur, który potrafi czytać łańcuchy warunków, wykrywa drzwi, wejścia, i wyświetla okna dialogowe z tekstem.

Na razie brak więcej screenshotów, brak dema. Wiele rzeczy jeszcze brakuje więc postępy zachowam jeszcze w tajemnicy na jakiś czas. Wszystko zebrane do kupy powinno wywołać lepszy efekt :). Myślę, że rezultat spodoba się Wam bardzo!
Copyright © 2011-2024 Commocore.
All rights reserved. Polityka prywatności