Właśnie dotarły naklejki c64unitDrukuj stronę

2019-03-31

Framework c64unit doczekał się oficjalnej naklejki! Właśnie otrzymałem paczkę z naklejkami prosto z drukarni. Wyglądają absolutnie genialnie! Jest zabawa!

Rozmiar naklejki wynosi 4,2 x 5 cm, więc bez wątpienia pasuje ona na laptopie, C64 lub najdziwniejszym miejscu jakie można sobie wyobrazić (może konkurs?)! Jeśli chcesz zdobyć kilka z nich, nie ma problemu! Wystarczy dotrzeć do Commocore drogą e-mail, korzystając z mediów społecznościowych lub na inny sposób, Wy, kreatywne mózgi! Zrobię wszystko, aby naliczyć tylko koszty wysyłki. Ale hej, możesz także wesprzeć projekt przesyłając dowolną kwotę na wsparcie tego projektu open source. Lub po prostu stań się "contributorem" i pomóż wyłapać ewentualne błędy i udoskonalić ten framework.

Jakie plany na przyszłość? Jest jeszcze trochę rzeczy do zrobienia. Przede wszystkim planuję dodać asercję linii rastrowych. Ułatwić to może testowanie czasu wykonywania programu a także pozwala wprowadzić ograniczenie czasowe, dzięki czemu można swobodnie optymalizować i kontrolować kod gdy jego rozmiar rośnie (a rośnie szybko).

Następną rzeczą jest dodanie greates / less / greater or equal asercji, ale dla słów (obecnie obsługiwane jest tylko porównanie bajtów).

Chciałbym również dodać support dla cross-asemblera Retro Assembler (autorstwa Petera Tihanyi / Engine Designs). c64unit obsługuje już sześć różnych cross-asemblerów a także umożliwia testowanie skompilowanego kodu, więc na co czekasz, pobierz c64unit framework już dziś, miłego testowania! Zaczęte są też prace nad c64unit dla języka C, który co prawda zawiera tylko podstawowe asercje, ale działa i potrzebuje tylko trochę więcej "miłości" by zostać ukończonym.

Kolejną rzeczą jest idea zautomatyzowanych testów, które mogłyby być uruchamiane w pipelines. To by było niesamowite.

Ostatnią rzeczą, którą mam na liście, jest video seria samouczków pokazująca jak framework c64unit działa w praktyce oraz jak go zainstalować. Na przykładach najlepiej pokazać także można dostępne możliwości na asercjach, ale nie tylko. Warto przedstawić jak pisać testy TDD, testy regresyjne... i jak pisać testy w ogóle by cieszyć się ” zielonymi” wynikami.

W międzyczasie sprawdź c64unit na własnej skórze i daj nam znać, co o nim myślisz!

Copyright © 2011-2020 Commocore.
All rights reserved.